Image Alt

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika w Twoim domu!

fotowoltaika dla domuFotowoltaika, a właściwie panele fotowoltaiczne to system, który zamienia energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Ze względu na fakt, że w naszych gniazdkach mamy tańszy prąd, możemy wykorzystać go także do ogrzewania wody, jak i całego domu. Należy także pamiętać, że inwestując w fotowoltaikę dla swojego domu nawet w mieście takim jak Warszawa, “kupujemy” zapas energii na wiele lat. Od samego momentu uruchomienia danej instalacji fotowoltaicznej, każdego następnego dnia możemy czerpać darmowy prąd ze słońca.

Oszczędności z własnej instalacji fotowoltaicznej o mocy 5 kWp przez 25 lat na terenie dystrybutora PGE czy Innogy sięgają prawie 87 000 zł, ponieważ opłaty za prąd przekraczają 96 000 zł, a z fotowoltaiką płacisz wyłącznie za abonament wynikający z korzystania od operatora z licznika dwukierunkowego, co przez dwadzieścia pięć lat nie przekracza dziesięciu tysięcy złotych.

Bądź eco z Ecostacją! Fotowoltaika dla Twojego domu

Montaż paneli fotowoltaicznych to przede wszystkim inwestycja na lata. Czerpanie darmowej energii ze słońca sprawia, że możesz przeistoczyć swój dom w przyjazny środowisku. Pracująca instalacja fotowoltaiczna od Ecostacji nie emituje żadnego hałasu ani zanieczyszczeń stałych lub gazowych. Dzięki temu nie musisz martwić się o ewentualne zakłócenia, ale cieszyć się darmowym prądem przez długie lata.

Fotowoltaika dla domu – lokalizacja nie gra roli

Prawdą jest, że instalację fotowoltaiczną najlepiej montować w nasłonecznionym miejscu, bo to przecież słońce jest źródłem naszej energii elektrycznej. Jednak lokalizacja nie jest bardzo istotna. Fotowoltaikę dla swojego domu, czyli panele fotowoltaiczne możesz zamontować w dużym, jak i tym mniejszym mieście, jak na przykład Warszawa czy Wołomin. Dzięki takiej instalacji będziesz mógł pobierać darmowy prąd w swoim domu, a tym samym zaoszczędzić na rachunkach.

Instalacja fotowoltaiczna jest projektowana w taki sposób, aby pokryć roczne zapotrzebowanie na energię obiektu. Zespół Ekostacji zadba o pozyskanie dofinansowania oraz umożliwi skorzystanie z  ulgi podatkowej. Aktualnie dofinansowanie fotowoltaiki z programu „Mój prąd to 5000 zł, a możliwość skorzystania z ulgi podatkowej to 18%.

Ecostacja = eco dom – fotowoltaika, czyli panele fotowoltaiczne dla Twojego domu

Dzięki zastosowaniu fotowoltaiki dla swojego domu uczynisz go bardziej eko, a tym samym przyczynisz się do ochrony środowiska w największych miastach w Polsce takich jak Warszawa, Wyszków, Mińsk Mazowiecki czy Wołomin. Taki system od Ecostacji pozwala na ogrzewanie wody, a także całego mieszkania, przez co nie musisz używać pieca i emitować szkodliwych spalin do atmosfery. Chronisz tym samym planetę, jak i całe środowisko.